Kimdir?

Yiğit Kalafatoğlu

Yigit-KalafatogluLisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nde Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü yan dalı ile birlikte tamamlayan Yiğit Kalafatoğlu, 2010 yılında “Elektronik Ortamda İtibar Yönetimi” konulu tezi ile Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden mezun oldu. 2012 itibariyle; akademik kariyerine BİLGİ Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, İletişim Bilimleri Doktora Programı’nda devam etmekte.

 

Kalafatoğlu, 2006 yılından beri çeşitli interaktif ajanslarda stratejist ve proje yöneticisi olarak görev yaptı ve bu süre boyunca yerli ve yabancı bir çok marka ile tanışma fırsatı buldu. Reklamcılık ve kitle iletişimi ile ilgili fikirlerini paylaşmak için 2005 yılında açtığı kişisel blogu yicit.com ile 2009 yılı Blog Ödülleri yarışmasında kişisel bloglar kategorisi birincisi seçildi. 2009 yılında, Türkiye’nin sosyal medya alanındaki ilk ajanslarından olan Utopic Farm‘ın kuruluşunda yer alan Yiğit Kalafatoğlu, bugün itibariyle hizmet alanını genişleten ve “dijitalize tam hizmet reklam ajansı” haline gelen Utopic Farm’da Operasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak yöneticilik görevini sürdürmekte.

Pazarlama Zirvesi - Yiğit Kalafatoğlu

Profesyonel hayatın yanı sıra; 2010 yılından beri kurucuları arasında yer aldığı Kadir Has Üniversitesi – Sosyal Medya Akademisi’ni yöneten Yiğit Kalafatoğlu, bugüne kadar 300’den fazla dijital pazarlama profeyonelinin sektöre kazandırılmasında etkin rol üstlendi. Kalafatoğlu bugün halen, Kadir Has Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi (MBA) programlarında yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çeşitli dersler vermektedir.

 


Yorumlara kapatıldı.

Yukarı Çık! ↑