Tavsiyeler 2015-07-14 21.34.14

Tarih Sal Eylül, 2015 | Taze Baba

0

“Ba-Ba”

Uzun zamandır yazmıyorum, hatta yazamıyorum. Bu sürede neler mi oldu? Çok da güzel şeyler oldu. Oldukça yoğun dönemde gerek iş gerek akademi ile boğuşurken; Deniz 16 aylık oldu bile. Hatta hayatımızın 12 senesini geçirdiğimiz, onlarca dost ve arkadaş biriktirdiğimiz Külüstür’de 150’den fazla insanla Deniz’in birinci yaşını kutladık. Ailecek ilk tatilimize çıktık. Ailecek dediysem, İtalyan aileleri gibi 20 kişi yani..

Deniz 1. Yaş

Velhasıl güzel bir yaz oldu. Bir tatilin bir bebeği bu kadar olumlu etkileyeceğini düşünemezdim. Yaşamak gerekiyormuş. Bakıyorum da; Deniz artık bebeklikten çıktı. Resmen bir çocuk oldu. İletişimimiz kuvvetlendi, paylaştıklarımız arttı, bir hayli bilinçlendi. Derdini anlatabilir hale geldi. Birlikte oyunlar oynuyor, uyuyor, uyanıyor, bulmaca çözüyor, şarkılar dinliyor, dans ediyoruz. Gezmelerimiz de cabası. Merak edenler için evet halen gittiğimiz her yere götürmeye özen gösteriyoruz.

Tabi ben bu arada okulu bıraktım. Doktora’dan ayrıldım. Tüm enerjimi ve gücümü evde harcadığım tüm zamanı Deniz’e ayırmaya karar verdim. İyi ki de vermişim. Akademik kariyeri 30’ların sonuna bıraktım. İş-Eş-Çocuk dengesi tamamen oturana kadar bir süre daha böyle devam etmekte fayda var galiba. Bunu yaşayarak gördüm diyelim. Bu yüzden benim gibi yoğun ve stresli çalışan tüm babalara ve baba adaylarına; fark yaratıp ayırabildiğiniz tüm zamanı çocukları ile harcamaları konusunda kesin ve net bir tavsiye verebilirim.

Deniz 1. Yaş 2

Şunu söyleyeceğimi hiç tahmin etmezdim ama; Deniz dillendikten ve özellikle de bana “Baba” diye seslenmeye başladıktan sonra; kendimi dünyanın en önemli insanı gibi hissediyorum. Bu da geçecek, normalleşeceğim muhtemelen ama olsun. Çok tarifsiz bir duyguyumuş. Bana her baba deyişinde şu hayatta ne kadar önemli bir misyona sahip olduğumu, yaşantımın ne anlama geldiğini sorgularken buluyorum kendimi. Her baba deyişinde irkiliyorum.

Dünyanın en tatlı ürpertisi kendisi.Yazar hakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yukarı Çık! ↑