Erkek Kafası Deniz  Ida Dışarda

Tarih Cum Mart, 2015 | Taze Baba

2

Baba olunca seni de göreceğiz..

Bir bakalım neler olmuş?

Bu soruyu kendime çok sorar oldum. Sık sık geçen zamanın muhasebesini yaparken buluyorum kendimi. Hayat gerçekten de hızla akıyor. Neredeyse 9 ay geride kaldı ve Deniz hızla büyüyor. Biz de onunla birlikte büyümeye devam ediyoruz. Sanıyorum artık iyice birbirimize alıştık. Hayatımızın akışı da bir rutine oturdu.

Geriye dönüp bakınca düşünüyorum da aslında ilk 6 ay bebeğe ve yeni hayata alışma evresi olarak hızla geçti. Herşeylerin ilkinden ve heyecanından oluşan bu süreçte en üst mertebede her zaman Deniz’in sağlıkı ve mutlu bir şekilde iyi bakıldığından emin olmak vardı. Bu süreç boyunca bizim için zor olan -aslında fazla sosyal bir çift olduğumuzu düşündüğüm için böyle söylüyorum- kendi bencilliklerimizden kurtulabilme savaşını verebilmekti.

Son iki ayda ise Deniz inanılmaz bir hızla büyümeye ve öğrenmeye başladı. İlk sözcükler, sesler, bakışlar, gülüşler, el hareketleri, taklitler, emekleme, zıplama, tutunma.. Hatta ilk ateşli hastalık derken her 2 günde bir yeni birşey giriyor hayatımıza. Artık kafamızda tek birşey var. O da Deniz’in hem zihinsel hem de fiziksel olarak doğru bir şekilde gelişmesi. Bu yüzden her tercihimizi, her anımızı ona katkı sağlayacak şeylerle geçirme heveslisi olduk. Bizim için güzel tabi. Ancak yakın çevremiz için durumlar aynı diyebilir miyiz? Emin değilim.

Halen bebek sahibi olan yakın arkadaş sayımız çok az. Azınlık olduğumuz için de genellikle planlara uymak zorunda olan hep biz oluyoruz. Ayak uyduramadığımız zaman ise “mızıkçı”. İtiraf etmeliyim, oldukça sinir bozucu bir durum olsa da artık alıştık. Hatta ve hatta; hiç aklıma gelemzdi ama, kendimi sürekli eşe dosta “baba olunca anlarsın, seni de göreceğiz, hele siz bir çocuk yapında o zaman konuşuruz” derken buluyorum.

Bu durum inceden inceden de hoşuma gitmiyor değil ya neyse.
O konuya hiç girmeyeceğim. ;)Yazar hakkında2 Responses to Baba olunca seni de göreceğiz..

  1. site yönetimine teşekkür ederim çoğu zaman aradığımız şeyi sitelerde bulamıyoruz oraya buraya yönlendiriyorlar sizin sitenizin içeriği güzel daha çok güncellerseniz sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yukarı Çık! ↑