Tavsiyeler Forrets Gump Baba

Tarih Paz Ocak, 2015 | Taze Baba

0

İyi Baba Olmak Öğrenilebilir mi?

Daha iyi bir baba nasıl olunur?

Aslında bu blogu açma sürecindeki temel motivasyonlarımdan birisi de bu sorunun cevabını aramak ve paylaşmaktı. Ben çok iyi bir ailede, sevgi ve bilgelikle büyütüldüm. Genler bir yanda dursun. Sevgi ve ilginin, bilgi ve rasyonel düşünce ile birlikte bir çocuğun gelişiminde ne kadar önemli olduğunu da yıllar içinde kavradım.

Bu nedenle; kızımı büyütürken değişen dünyevi alışkanlıklar ve yeniden kurulan bir sosyo-kültürel düzen içinde onu nasıl yetiştirmem gerekli diye sürekli düşünüyor, araştırıyor ve okumaya çalışıyorum.
( fırsat verdikçe tabi :) )

Bu açıdan bakınca, çocukları ile yakından ilgilenmek ve daha iyi bir ilişki kurmak isteyen babaların hikayelerini dinlemenin, tecrübelerinden faydalanmanın, doğrusu ve yanlışı ile yaptıkları tercihlerin sonuçlarını analiz etmenin de çok faydalı olduğuna inanıyorum.

Bu yüzden, bundan böyle hep taze kalabilmek adına; çevremden başlayarak her yaştan babanın, büyükbabanın, babasız büyüyüp baba olanların ve daha nicelerinin paylaşmak istediği hikayelere blogumu açıyorum.

Kim bilir, ilerde belki bu sayede aşağıdaki gibi bir projeye de dönüşebilir bu iş.Yazar hakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yukarı Çık! ↑