İyi Fikir Profilo-Ninni

Tarih Cts Ağustos, 2014 | Taze Baba

0

Profilo’dan Kolik Önleyici Ninni Makinesi

Ağlamayan bebek yoktur. Az kolik vardır. Kolik yani  ‘şiddetli karın ağrıları nedeniyle yaşanan rahatsızlıklar’ özellikle yeni doğan bebeklerde ilk iki ayda sık görülen sorunlardan biridir. Er yada geç, her genç anne-baba bunu tadacağı için eğer ne olduğunu bilmiyorsanız, araştırmanızda fayda var. Hele hele, gaz çıkarma seanslarının babaların asli görevlerinden biri olduğunu düşünecek olursanız, kolik hakkında ne kadar bilgi edinseniz, kardır.

Profilo da bu içgörüyü fazlasıyla benimsemiş olacak ki; anne ve babaların hayatını kolaylaştırmak adına farklı bir mikro-site yayına almış. Ben rastlayınca çok şaşırdım, çünkü fikri birebir uygulamak aklımda vardı. Şöyle ki, yeni doğan bebekler gaz sancısı veya çeşitli sebeplerden ötürü uyku sorunu yaşadığında, onları sakinleştirmek adına anne karnı huzuru sağlamak esastır.

kolik-yenidogan

Örneğin; şunu sıkça duyduğunuza eminim “bebekler araba ile seyahet etmeye bayılır”. Aslında bu uykunun bebeğin motor sporlarına olan merakı ile bir alakası yoktur. Aksine, motor-rüzgar-lastik sesleri ve bunların kombinasyonları, bebeklerin anne karnında duyduğu seslere benzediği için, bebekler yolculuk esnasında huzur içinde uyurlar. Ev içerisinde de beyaz eşyaların ve el aletlerinin çıkardığı bir takım sesler aynı etkiyi yapar.

Profilo da bu sorunla baş etmek isteyen anne-babalar için kendi ürünü çamaşır makinesi, saç kurutma makinesi, mikrodalga fırın vb. gibi ev aletlerin çalışırken çıkardığı seslerden oluşan “Ninni Makinesi” adında bir mikro-site yayına almış. An itibariyle www.profiloninnimakinesi.com  adresinde yayında olan siteyi ziyaret etmenizde fayda var.

Bir öneri: Bu site işe yaramazsa, anne gaz çıkartmaya çalışırken siz açın Playstation 4’ü. GTA4, Grand Tourismo veya Need For Speed oynayın. En sevdiğiniz araba ile turlamaya başlayın. Yalnız ortam seslerini kapatmayı, bebeği rahatsız edecek diğer unsurları da hesaba katarak oyuna devam etmeyi de unutmayın :)


Tags: , , , ,


Yazar hakkındaYukarı Çık! ↑