Erkek Kafası hastane-cantasi

Tarih Çar Temmuz, 2014 | Taze Baba

6

Hastane Çantası

Muhtemelen bu iki sözcüğü eşinizin hamilelik süreci boyunca bol bol duydunuz.

“Aman hazırlandı, vay efendim hazırlanıyor, yok geç kaldık halen hazırlamadık, ya yarın doğurursam halen hazır değil” falan.. Boşverin. O çantanın hazırlanması sürecinde çok etkin rol oynamanıza gerek de yok zaten. Siz isteseniz de istemeseniz de; yüzde doksan istemediğiniz bir şekilde aile büyükleri tarafından hastane çantası hazırlanıyor zaten. Bu nokada bir baba olarak size düşen o çantayı taşımak olacak.

Normal doğum düşünüyorsanız 2 gece, sezaryan düşünüyorsanız da 3 gece hastanede kalma ihtimaliniz yüksek. Bir sürü de giden gelen olacak tabi, o nedenle hem eşinizin rahat etmesi, hem de her daim şık olması -ki bu da doğum sonrası eşinizin kendisini iyi hissetmesi ve ilk günden psikolojisinin olumsuz etkilenmemesi için  büyük bir önem arz ediyor- çok önemli.

Hastane Çantası

Peki ya siz? Şimdiye kadar babalar için de bir çanta hazırlanması gerektiğini söyleyene rastlamadım. Şöyle bir düşününce de zaten pek mantıklı durmuyor ama, siz eşinizin hastanede ilk günden beri yanında görmek isteyeceği ve ona destek olmakla yükümlü en önemli şahsiyetsiniz. Sizin de rahatınız, şekliniz gerekli. Şahsen ben öyle çok aman aman moda peşinde koşan biri değilim ama, rahatıma düşkünüm bu yüzden doğum sürecinde ne yapıp edip, onca hengame arasında kendi çantamı hazırlamayı da es geçmedim. Size de öneririm.

- Pijama, Havlu Terlik
(Özel hastanedeyseniz, pijama yeterli.)
– 2-3 T-Shirt- Pantalon / Şort
– Kitap / Dergi
– Varsa Tablet / Dizüstü
– Şarj Aletleri
– Fotoğraf Makinası
– Gelen giden arkadaşlara babalık taslamak için Viski, Puro vb.

Gerisi sizin yaşam tarzınıza ve beğenilerinize kalmış elbet.


Tags: , ,


Yazar hakkında6 Responses to Hastane Çantası

  1. Gerçekten çok ilginç. Tavsiyeler güzel. Teşekkür ederim.

  2. “Ben burada neler çekiyorum sen tablet başındasın / dizüstü tepesindesin / kitap okuma derdindesin” gibi durumlarla karşılaşmamak adına acaba bu çanta gizli gizli mi hazırlanmalı diye düşünmeden edemedim. :) :)

  3. PINAR :

    ben çantaya bayıldım:) nerden aldınız:))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yukarı Çık! ↑